Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Hurtownia szkła

Prasowanie szkła

Dokładnie w XIX wieku opracowano technologię prasowania szkła. Wydarzenie to doprowadziło do tego, że szkło okienne stało się surowcem tanim i powszechnie dostępnym. Uprzemysłowienie metod masowego wytwarzania przedmiotów z wydmuchiwanego szkła o powtarzalnych wymiarach i kształcie dosyć mocno wpłynęło na obniżenie cen tego rodzaju wyrobów, a co za tym idzie ich ogólnodostępności – wtedy też zaczęły pojawiać się pierwsze twory na wzór obecnych hurtowni szkła.

Huty i manufaktury

Oprócz wielu hut szkła, zaczęły pojawiać się hurtownie szkła oraz o wiele mniejsze manufaktury, które tworzyły produkty dekoracyjne. Czasem uszlachetnianiem ich wyrobów zajmowały się osobne zakłady, niekiedy pracujące w systemie nakładczym, czyli chałupniczym.

Szkło przyciąga uwagę!

Obecne szkło to taki wdzięczny materiał, że przyciąga wielu rzemieślników. Którzy to potrafią tworzyć prawdziwe dzieła sztuki, często dostępne na ich stronach internetowych. Wenecka wyspa Murano to nadal kolebka tradycji precyzyjnego i kolorowego hutnictwa oraz dmuchanego szkła weneckiego. Mówi się, że najwięcej różnorodnego szkła artystycznego wyrabia się obecnie w Stanach Zjednoczonych.

Hurtownie szkła

Zauważyć można powstawanie wielu hurtowni szkła, które zajmują się sprzedażą gotowych produktów ze szkła. A to wszystko, aby podążać za współczesnymi klientami, których potrzeby stale rosną. W hurtowniach szkła jest olbrzymi wybór, dostać można między innymi: szkło barwione w masie, szkło refleksyjne, szkło niskoemisyjne miękko-powłokowe, szkło laminowane, szkło antyrefleksyjne, szkło ornamentowe, szkło satynowe, szkło zbrojone, szkło kominkowe czy lakierowane.
Szkło jest materiałem uniwersalnym oraz ponadczasowym. Wielką zaletą tego materiału jest możliwość zastosowania go w każdym pomieszczeniu, niezależnie od jego rozmiarów i funkcji. Wydawać by się mogło, że szkło było niegdyś niezwykle popularne, ale patrząc na rynek wraca do łask, spotkać można coraz więcej artystów tworzących swoje dzieła w szkle. Modne są obecnie nie tylko szklane lampki, karafki. Modne i trendy są także dodatki do domu, począwszy od małych elementów po szklane schody czy ściany, które powiększają przestrzeń i idealnie grają z innymi zabudowaniami. Szkło to przyszłość i produkt, który nadal będzie odgrywał wielką rolę.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl