Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Stoliki kawowe czy dzieła sztuki?
Stoliki kawowe czy dzieła sztuki?

Czy mebel może być jednocześnie dziełem sztuki? Stoliki kawowe ze szkła artystycznego, to jeszcze meble, czy już bardziej sztuka? Z jednej strony walory użytkowe są niezaprzeczalne, ale unikalność zarówno wizualna , jak i technologiczna stawia taki przedmiot również w roli unikatu, obiektu, czy dzieła sztuki.  Niepowtarzalne meble tworzą w domu atmosferę i klimat, który nie tylko nadaje wnętrzu prestiżu, ale podkreśla smak gospodarza. 

czytaj całość »
Jak ozdobić meble bankietowe?

Jak ozdobić meble bankietowe?

Uroczyste przyjęcie nie może się odbyć bez odpowiedniej oprawy. Piękne wnętrze to za mało, przestrzeń musi zawierać odpowiednie meble bankietowe oraz dekorację, stosowną do konkretnego wydarzenia. W pierwszej kolejności przychodzą na myśl kwiaty, ale to nie jedyne rozwiązanie.

czytaj całość »
Meble do salonu, czyli jak stworzyć reprezentacyjne miejsce?

Meble do salonu, czyli jak stworzyć reprezentacyjne miejsce?

Salon to centralna część domu. Z tego powodu jego urządzanie powinno się odbyć ze szczególną uwagą. Odpowiedni wybór mebli do salonu warunkuje kierunek wystroju całego pomieszczenia. Dobrze zaaranżowane wnętrze stanie się nie tylko wizytówką domu rodzinnego, ale prawdziwą dumą jego właścicieli. 

czytaj całość »
Meble hotelowe, czyli wnętrza, które ujmują gości

Meble hotelowe, czyli wnętrza, które ujmują gości

Wyposażenie wnętrz w meble jest zawsze dużym wyzwaniem. Skala trudności rośnie wraz z metrażem powierzchni, którą mamy zagospodarować. Za szczególnie trudne uchodzą wnętrza hotelowe. 

czytaj całość »
Szkło ozdobne

Szkło ozdobne w domu

Wiele osób poszukuje niebanalnego i oryginalnego stylu, który można zastosować swoim domu lub mieszkaniu. Takim rozwiązaniem jest  z całą pewnością szkło ozdobne, które pasuje do prawie wszystkim wnętrz, a dodatkowo świetne koresponduje z innymi materiałami, typu: drewno, beton, cegły, czy porcelana.

czytaj całość »
Polskie szkło artystyczne

Polskie szkło artystyczne – historia

Szkło kojarzymy głównie z przedmiotami dnia codziennego. Okazuje się jednak, że ze szkła wykonuje się przedmioty unikatowe, oryginalne, a bardzo często także kolekcjonerskie. Szkło artystyczne to pogranicze sztuki i szeroko rozumianego designu. Za wszystko odpowiadają projektanci, którzy tworzą ze szkła produkty prezentowane i doceniane na całym świecie. 

czytaj całość »
Szkło artystyczne

Szkło artystyczne – historia

Na początku jest niezwykle gorąca i płynna masa, dopiero z niej w wyniku kształtowania powstaje szkło artystyczne. Późniejsze wyroby dosyć często dekoruje się różnego rodzaju emaliami, szlifuje się je czy też piaskuje. Ilu artystów, tyle jest możliwości przetwarzania  szkła. Bardzo powszechne jest także polewanie powierzchni szkła kwasem w celu uzyskania ciekawych efektów.

czytaj całość »
Meble do recepcji

Meble do recepcji – czyli jak odpowiednio urządzić recepcję?

Recepcja to miejsce kluczowe, jeśli chodzi o wizerunek i formę reprezentacyjną firmy. To właśnie w tym miejscu wszystko się zaczyna. Jest to pierwszy punkt, który ogląda potencjalny partner biznesowy wchodząc do naszej firmy. To właśnie od wyglądu recepcji zależeć może, jakie zdanie będą mieli o firmie osoby, które pojawią się tutaj po raz pierwszy.

czytaj całość »
Hurtownia szkła

Prasowanie szkła

Dokładnie w XIX wieku opracowano technologię prasowania szkła. Wydarzenie to doprowadziło do tego, że szkło okienne stało się surowcem tanim i powszechnie dostępnym. Uprzemysłowienie metod masowego wytwarzania przedmiotów z wydmuchiwanego szkła o powtarzalnych wymiarach i kształcie dosyć mocno wpłynęło na obniżenie cen tego rodzaju wyrobów, a co za tym idzie ich ogólnodostępności – wtedy też zaczęły pojawiać się pierwsze twory na wzór obecnych hurtowni szkła.

czytaj całość »
Huta szkła artystycznego

Huta szkła artystycznego. Czym właściwie jest szkło?

Szkło to nic innego jak substancja składająca się ze stopionego piasku krzemionkowego, związków sodu i wapnia. Substancja ta znana była już 5 tysięcy lat temu w Egipcie i Mezopotamii jako barwione szkliwo, w późniejszym czasie jako perły, amulety i w końcu naczynia. Najstarsze z nich sięgają 1470 r. p.n.e. Wydobyto je z grobu Thutmosisa IV. Były to buteleczki na olejki i pachnidła, przeznaczone dla najbogatszych warstw społeczeństwa, które powstawały z formowanej ręcznie gorącej masy szklanej.

czytaj całość »
Huty szkła w Polsce

Krótka historia wytwarzania szkła…

Pierwsze wyroby tworzone z materiałów łudząco podobnych do współczesnego szkła, produkowano w różnych miejscach na świecie. Między innym w Fenicji już w III tysiącleciu p.n.e. Wlewało się wtedy roztopione szkło do różnych form. Podobna technika dotarła w późniejszym czasie do Egiptu oraz do Grecji około V wieku p.n.e. Bardzo popularną technikę, polegającą na wydmuchiwaniu szkła z kęsa stopionego szkła zaczerpniętego z pieca szklarskiego opracowano około I wieku p.n.e. W podobnym czasie powstawać zaczęły pierwsze warsztaty szklarskie, w których wykorzystywano tę technologię. Przez następne wieki udoskonalano wyżej wymienione technologie oraz narzędzia. W XIX wieku opracowano technologię prasowania szkła. Od te pory szkło okienne stało się surowcem bardzo tanim i ogólnie dostępnym.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl