Produkt dnia
Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się
Jak ozdobić meble bankietowe?

Jak ozdobić meble bankietowe?

Uroczyste przyjęcie nie może się odbyć bez odpowiedniej oprawy. Piękne wnętrze to za mało, przestrzeń musi zawierać odpowiednie meble bankietowe oraz dekorację, stosowną do konkretnego wydarzenia. W pierwszej kolejności przychodzą na myśl kwiaty, ale to nie jedyne rozwiązanie.

 

Komfort i wygoda

Sala bankietowa to miejsce specyficzne. Jej wygląd powinien zachęcać uczestników imprezy do wspólnego przebywania we własnym gronie. Często goście widzą się po raz pierwszy, lub też mają niewiele okazji do wspólnych spotkań. Dobrze przemyślana przestrzeń znacznie skróci dystans i ułatwi biesiadnikom zabawę. Niezależnie od skali przedsięwzięcia oraz rozmiarów powierzchni sali, meble bankietowe muszą zapewnić gościom wygodę i bezpieczeństwo. Chodzi nie tylko o krzesła przy stołach, ale również sofy, kanapy czy fotele, dyskretnie wkomponowane we wnęki lub korytarze.

 

Odpoczynek od tłumu

Przyjęcie to impreza masowa, choć w rozsądnych, starannie zaplanowanych ilościach. Jednak podczas jej trwania każdy z gości może mieć ochotę na chwilę intymności dla siebie lub kameralną rozmowę z konkretnym uczestnikiem imprezy. Również w takich miejscach warto postawić na wygodne meble. Ich wybór powinien być poparty wiedzą na temat funkcjonalności i trwałości materiałów. Kluczową częścią mebli, służących do siedzenia jest ich siedzisko. Za najwygodniejsze uchodzą te, które są wykonane z trwałej sprężystej pianki poliuretanowej. Jeśli jest dobrej jakości, chroni również tapicerkę przed zbyt szybkim zużyciem.

 

Coś dla oka

Sale bankietowe rządzą się dość konkretną stylistyką. Jednak i na tym polu można a nawet warto się wyróżnić. Meble bankietowe można ozdobić niebanalnym detalem artystycznym. Czym dekorować kącik z meblami? Na przykład pięknym, dużym lustrem z artystyczną ramą. Lampą stojąca lub stołową, która nie tylko oświetla, ale wygląda jak małe dzieło sztuki. Atrakcyjna paterą ręcznie wykonywaną ze szkła barwionego. W trosce o trwałość pięknych ozdób warto je umieścić tak, aby bardziej tworzyły ekspozycję niż były dostępne na wyciągnięcie ręki.

Miłośnicy dobrze zaaranżowanych wnętrz mogą postawić nie tylko na piękne detale do ozdoby mebli bankietowych. Same meble potrafią zachwycać niebanalnym wykonaniem. Proste stoliki kawowe wykonane ze szkła artystycznego nie potrzebują dodatkowej dekoracji, nawet kwietnej. Patrząc na nie można podziwiać efekt rzemiosła, które w nowoczesny sposób oswaja techniki tworzenia szkła, znane od wieków.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl