Producenci
Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Jeszcze przed Akademią Sztuk Pięknych malowanie było moją pasją, oczywiście wtedy nie wiedziałam, że szkło artystyczne umożliwia "malowanie" tlenkami metalu, czyli metodą znaną od XIII wieku na weneckiej wyspie Murano. Na studiach ta metoda wciągnęła mnie bez reszty i dzisiaj chętnie ciągle wracam do tworzenia unikalnych kompozycji szklanych.

Szkło artystyczne kształtuje się na gorąco z płynnej masy. Współcześnie w wytwarzaniu szkła artystycznego wykorzystuje się przede wszystkim możliwości. Możliwości oferuje sam materiał, który jest używany. Kształtowanie szkła ciekłego daje w efekcie nowe, bogate formy przedmiotów. Produkcja odbywa się automatycznie przy użyciu maszyn lub własnoręcznie. Obecnie najwięcej szkła artystycznego wytwarza się w Stanach Zjednoczonych. Obraz dostępne w sklepie Barańska-Glass to pracę niebanalne. Artystka do malowania w szkle artystycznym używa tlenków metalu. Jest to metoda, która swój początek ma w XIII wieku. Zapoczątkowana została na weneckiej wyspie Murano, mówi się, że kolor z takiego arcydzieła nie wyblaknie przez kolejnych 20 lat, a może i nawet dłużej. Obrazy, jak mówi autorka mają w sobie coś z lustra, jest to w zasadzie hybryda tych dwóch przedmiotów, dzięki czemu idealnie pasują do każdej przestrzeni, tworzą nietuzinkową dekorację na ścianie, która zachwyci, ale także zachęci do rozmyślań.

Obraz dostępne w sklepie Barańska-Glass to prace niebanalne. Artystka do malowania w szkle artystycznym używa tlenków metalu. Jest to metoda, która została zapoczątkowana w XIII wieku na weneckiej wyspie Murano. Mówi się, że kolor z takiego arcydzieła nie wyblaknie przez kolejnych 20 lat, a może i nawet dłużej. Obrazy, jak mówi autorka, mają w sobie coś z lustra, jest to w zasadzie hybryda tych dwóch przedmiotów, dzięki czemu idealnie pasują do każdej przestrzeni. Z ich wykorzystaniem łatwo można stworzyć nietuzinkową dekorację na ścianie, która zachwyci wszystkie, a co więcej zachęci do rozmyślań!

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl